Haber

Adalet Bakanlığı: Teknik heyet İmralı’ya gitti

Adalet Bakanlığı, hükümetin bir yargı mensubunu PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere İmralı’ya gönderdiği tezlerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bakanlık yaptığı açıklamada, 5-7 Şubat tarihlerinde meydana gelen fırtına nedeniyle İmralı Jandarma Ada Güvenlik Komutanlığı’nın kullandığı hizmet binaları ve tesislerin çatılarının hasar gördüğünü ve binaya su aktığını bildirdi.

Açıklamada, “Yalnızca İmralı Jandarma Ada Güvenlik Komutanlığı tarafından kullanılan hizmet binaları ve kolaylık tesisleri denetlenmiş olup, hükümlülerin barındığı cezaevi bölümünde herhangi bir denetim ve denetim yapılmamıştır.”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk’e yaptığı açıklamada, PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşmediğini, İmralı’ya sadece teknik heyet gittiğini ifade etti.

Tutuklu eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 25 Nisan’da Yeni Yaşam Gazetesi’nin tweet’ini paylaşarak, “Gazeteci Amed Dicle: İlk kez doğrudan söylüyorum, iktidar İmralı ile görüştü ama istediği sonucu alamadı” Erdoğan, İmralı’ya heyet gönderdi. Sizce ne göndermiş ve istemiş olabilir? İstediğini alamayınca bizi yeniden “terör” ile işbirliği yapmakla suçlamaya başladı. Bu ikiyüzlülüğü yargılamayı size bırakıyorum.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu hafta yaptığı açıklamada, hükümetin seçim öncesi “İmralı’ya adam gönderip yardım istediğini” iddia ederek, bu kişinin yargı mensubu olduğunu savundu.

DW / HT,SÖ

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu