Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli afet bölgesinde… Şehirlerde köyleri ayağa kaldıracağız

GAZİANTEP (İGFA) –Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen bölgelerden biri olan Osmaniye’nin ardından Gaziantep’e gitti.

Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret eden depremzedelerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem sonrası yürütülen çalışmaları inceledi.

70 BİN KÖY EVİNİN İLK ETAP ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Bir yıl içinde il merkezlerinin yanı sıra köyleri de ayağa kaldırmayı hedeflediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mart ayında 200 bini konut, 70 bini köy evi olmak üzere toplam 270 bin aileyi ev sahibi yapmak için bismillah diyeceğiz. “

Afet bölgelerinde yapılan incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte 1 milyon 123 bin binanın incelendiğini kaydederek, “139 bin binanın 458 bin bağımsız bölümünün yıkıldığı, derhal yıkılması ve yıkılması kararlaştırıldı. Ağır hasar oluştu. Kalıcı konutların yapılması için adımlar atmaya başladık. 1 yıl içinde “Kalıcı konutları yükselteceğiz. Her iki konuda da daha kararlı davranacağız. Gerekirse tüm yasal alt yapıyı oluşturacağız ve buna göre adımlar atacağız” dedi.

saricamajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu