Haber

Son Dakika…. Erdoğan’dan muhalefete sert tepki: Bunları siyasi bir büyüye çevireceğiz!

Sultanahmet Camii Ramazan Bayramı’nın ilk gününde ibadete açılacak

FLAŞ HABER:Cumhurbaşkanı Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Sultanahmet Camii’nin açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacağını söyleyen muhalefete sert tepki gösteren Erdoğan, “Muhalefete gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracak, 14 Mayıs onların sonu olmalı” dedi. .Kardeşlerim tabi ki ‘yuh’ yetmez, gece gündüz çalışıp siyasi çıkara çevireceğiz.” söz konusu.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Biz çok farklı bir yerdeyiz ve bu yerde Ramazan Bayramınızı kutluyorum. Anlamlı bir günde bu onarım çalışmalarını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bugün Cuma’ya denk gelen Ramazan Bayramı münasebetiyle ortada iki bayram yaşadık.

Bugün Cuma namazımızı Sultanahmet Camii’nde eda ettik.

Sultanahmet Camii, İstanbul’un en nadide simgesidir. İstanbul’un merkezindeki bu alanı korumamız lazım. Yadigarları korumak, yaşatmak ve yaşatmak hepimizin en önemli görevidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan MUHALEFETE CEVAP!

Başta Sayın Bakanım olmak üzere bu güzel çalışmada emeği geçen herkesi milletim adına kutluyorum. Sultanahmet Camii, İstanbul’un en nadide simgelerinden biridir, hatta belki de ilkidir. Burası sadece bir cami değil, medresesiyle, köşküyle, arastasıyla, hamamıyla, şadırvanıyla, şadırvanıyla ve birçok birimiyle kelimenin tam anlamıyla bir külliyedir. İstanbul’un merkezi olan bu bölgenin kuruluş bütünlüğünü korumamız gerekiyor. Yadigarı eserlere sahip çıkmak hepimizin en önemli görevidir. Muhalefet ne diyor, gelince Diyanet’i kaldıracaklar. İnanç yerine başkanlık denen bir şey kuracaklardı.

“SİYASİ MEFTA YAPACAĞIZ”

Yuh yetmez, 14 Mayıs’a kadar gece gündüz demeden çalışıp, siyasi büyüye dönüştüreceğiz. Terör örgütüyle kol kola olanlardan başka bir şey beklenebilir mi? 14 Mayıs onların sonu olmalı. Hükümetlerimiz döneminde ata soyuna amaçlarımızın dışında sahip çıktık.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu